New items
No cover
Marysia i urodziny mamusi
Sprzedawca marzeń. Cz. 1
No cover
Marysia nadąsana złośnica
Marysia kąpie się
Samochodzik Franek : wyprawa w góry
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
W hołdzie żołnierzom 7 DP
Gdzie?Plac Jana Pawła II w Janowie
Kiedy?04.09.2019 13:00

Zapraszamy do udziału w uroczystościach upamiętniających bohaterskich żołnierzy poległych w dniach 3-4 września 1939 roku na Janowskiej Ziemi.

Zaproszenie.jpg

Wielki Dzień Pszczół w bibliotece
Co?Wydarzenie dla dzieci
Gdzie?Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie
Częstochowska 1, 42-253 Janów
Kiedy?08.08.2019 10:00

8 sierpnia to dzień poświecony pszczołom. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak pożyteczne są to owady i jak my wszyscy wiele zawdzięczamy tym pracowitym żółto-czarnym owadom. W ten dzień bibliotekarze przygotowali spotkanie dla najmłodszych. Wszystko po to, aby poprzez zabawę uświadomić jak ważną rolę w świecie przyrody odgrywają te owady. W tajemniczy świat pszczół wprowadziłyśmy naszych gości, opowiadając o różnych ciekawostkach, a następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z pszczołami. Ile żyje pszczoła? Jakie funkcje w ulu spełniają poszczególne owady? Ile miodu za swojego życie może wyprodukować 1 pszczoła? To tylko próbka tego, o czym rozmawiałyśmy z naszymi milusińskimi. Dzieciaki wykonały swoje ule z pszczołami, zasmakowały miodu.
Mamy nadzieję, że przybliżyłyśmy zwyczaje pszczół oraz uzmysłowiłyśmy jak istotne dla nas wszystkich jest, aby dbać o pszczelą populację.
Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za przybycie.

pszczoły.jpg